
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 20 mm |
| Width | 20 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 144 |
| Height | 1.6 mm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Tin |
| Frequency | 150 MHz |
| Core Architecture(core/core processor) | ARM |
| Interface | CAN, Ethernet, I²C, I²S, SPI, UART, USB |
| Memory Size | 512 kb |
| Memory Type | FLASH |
| Number of I/Os | 100 |
| Oscillator Type | Internal |
| Peripherals | DMA, LVD, POR, PWM, WDT |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 1.71 V |
| Ambient Temperature Range High | 105 °C |
| Number of ADC Channels | 2 |
| Max Frequency | 150 MHz |
| Nominal Supply Current | 300 mA |
| RAM Size | 128 kB |
| Data Bus Width | 32 bit |
| Number of PWM Channels | 10 |
| Number of SPI Channels | 3 |
| Number of Timers/Counters | 3 |
| Max Junction Temperature (Tj) | 125 °C |
| Number of A/D Converters | 4 |
| Number of I2C Channels | 2 |
| Number of UART Channels | 6 |
| Number of Ethernet Channels | 1 |
| Number of USB Channels | 1 |
| Schedule B | 8542310000 |
| Operating Supply Voltage | 1.71 V to 3.6 V |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tray |
| ADC Resolution | 16 bit |
| Max Clock Frequency | 150 MHz |
Stock: 370
Distributors
pcbx
Unit Price$13.47967
Ext.Price$13.47967
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $13.47967 | $13.47967 |
| 10 | $9.88127 | $98.81270 |
| 25 | $9.80363 | $245.09075 |
| 50 | $9.72660 | $486.33000 |
| 100 | $9.65017 | $965.01700 |
| 300 | $9.57434 | $2872.30200 |
| 500 | $9.49911 | $4749.55500 |
| 1000 | $9.42474 | $9424.74000 |
